Audison AVK 6 S II | 6.5″ 2-tie erillissarja

499,00 

  • Audison VOCE II-mallistoa
  • täysin uusiksi suunniteltu mallisto
  • HiRes-sertifioitu 6.5″ erillissarja

toimitusaika 3-5 päivää

MaksutavatAlkaen 13,87  / kk (36 kk, arvio) Lue lisää
Maksutavat
  • Tuotetuki ennen ja jälkeen oston yli 25 vuoden kokemuksella.
  • Toimituskulut 5 €, 149€ tilauksiin 0 €, 299 € tilauksiin kotiinkuljetus 0 €
  • Monipuoliset maksutavat: verkkopankit, kortit, mobiilimaksut, osamaksut
  • Kaikilla tuotteilla takuuhuolto Suomessa ja vähintään 12 kk takuu.
  • 100 % suomalainen verkkokauppa jo vuodesta 1999.
Tuotetunnus (SKU): AVK6 S II Osasto: Näytä kaikki Audison valmistajan tuotteet

audison autohifiAudison AVK 6 S II on täysin uudistunut Audison VOCE II malliston 6.5″ erillissarja. 

Täysin uusiksi suunniteltu Audison VOCE II mallisto. Kyseessä ei ole vain pieni facelift vaan käytännössä kaikki malliston tuotteet on suunniteltu ja toteutettu alusta asti uusiksi. Kaikissa kaiutinelementeissä on sekä perinteiset lattaliittimet, että OEM-tyylinen plugiliitin. Sopiva plugi johtohäntineen on mukana pakkauksessa. Tämän ansiosta kaiuttimen liitos on helppo irroittaa ja kiinnittää uudestaan kuten autojen OEM-kaiuttimissa. Diskanteissa on mukana kaksi eri ritilää ja adaptereita OEM-paikoille asennukseen.

VOCE II mallistossa S on installer versio. Tässä sarjassa on hieman matalampi midbassoelementti asennussyvyydeltään. Diskantti on myös hieman pienikokoisempi kuin P-versioissa. Lisäksi jakosuotimet ovat Prima-malliston tyyliset InLine-suotimet. Näin asennus on helpompaa autoihin, joissa tilaa on midbassolle ja diskantille vähemmän ja diskantti on A-pilarissa tai kojetaulussa. InLine-suotimet voidaan liittää suoraan auton alkuperäisiin kaiuttimien kaapeleihin, eikä johtoja tarvitse vetää auton sisältä oveen tai ovesta autoon.

Diskantti on Tetolon-kalottidiskantti vaimennetulla takakammiolla. Toistoalue yltää selvästi alemmas ja ylemmäs kuin aiemman malliversion elementillä. Midbasson kelan induktanssi pidetään tasaisena kuparisella oikosulkurenkaalla. Valurunko on suunniteltu mahdollisimman vähän ilmavirtausta vastustavaksi, jotta kartio saa liikkua mahdollisimman vapaasti reilummallakin liikeradalla. Puuvillakuiduilla vahvistettu paperikartio ja uudelleen suunniteltu kumiripustus.

Ominaisuudet:

  • 6.5″ 2-tie erillissarja
  • impedanssi 4 Ohmia
  • herkkyys 91 dB
  • 25.4 mm Tetolon-kalottidiskantti
  • midbasson asennussyvyys 65.6 mm
  • midbasson toistoalue 55 – 5 500 Hz
  • diskantin toistoalue 1200 – 40 000 Hz
  • midbasson tehonkesto 150 W RMS, 250 W Peak
  • diskantin tehonkesto 150 W Peak
  • fs: 67 Hz
  • qms: 6.76
  • qes: 0.67
  • qts: 0.61
  • vas: 10.28 litraa
  • Xmax: 4.2 mm
  • jakosuotimessa diskantin tasonsäätö
  • midbassolle EI ole ritilöitä mukana toimituksessa
  • parihinta

Katso Tekniset Tiedot Audisonin support sivustolta

Video VOCE II malliston kaiuttimien innovaatioista ja teknisistä toteutuksista:

65" ja säästä

Lisätiedot

Paino 6,3 kg (kilogramma)

Kysy tuotteesta WhatsAppilla

Avaa WhatsApp

Kysy tuotteesta sähköpostilla

Avaa sähköposti

Vastaamme yhteydenottoihin liikkeen aukioloaikoina ma–pe klo 10.00–17.00.

Saatat myös pitää...